Uczniowie klas IV i VI uczestniczyli w projekcie kulturalnym „Przepisy na kulturalne specjalności roku”, zorganizowanym przez Ośrodek Kultury w Brzeszczach, w ramach którego przeprowadzona została diagnoza potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy oraz towarzyszące jej warsztaty twórcze.
Młodzież miała okazję zobaczyć, w jaki sposób przygotowują potrawę  Panie z Koła Gospodyń Wiejskich- Zofia Wójcik oraz Małgorzata Włoszek, a także delektować się jej smakiem. Uczniowie również przygotowali własną potrawę- tortillę. Wszyscy świetnie się bawili i mamy nadzieję, że jeszcze będzie nam dane spędzić czas w tak doborowym towarzystwie, bo nie ma nic przyjemniejszego niż łączenie przyjemnego z pożytecznym.