Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich rozpoczął swoją historię w Hiszpanii, tam  Dzień Książki jest świętem oficjalnym od roku 1930, a od 1964 – we wszystkich krajach hiszpańskojęzycznych 23 kwietnia księgarze
i bibliotekarze wychodzą na ulice i obdarowują mieszkańców książkami i różami. Zwyczaj powędrował też do innych krajów, aż w końcu UNESCO ustanowiło 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich, którego celem jest promocja czytelnictwa i ochrona własności intelektualnej.
Oczywiście, jak co roku, w tym dniu nauczyciele w naszej szkole również przygotowali wyjątkowe niespodzianki dla swoich podopiecznych. Cytaty ukryte w kapsułach, koło fortuny z zadaniami do wykonania w bibliotece,
a także ranking ulubionych lektur, to tylko niektóre zadania, którym poddani zostali nasi uczniowie, Z tej okazji został  zorganizowany także konkurs przygotowany przez panią Olgę i panią Zenię, w którym należało wykazać się niezwykłą kreatywnością i fantazją, a także zdolnościami plastycznymi, ponieważ trzeba było zaprojektować „Książkę Moich Marzeń”. Wyniki niebawem!

 

Skip to content