Dwudziestego drugiego kwietnia obchodziliśmy w szkole bardzo wyjątkowo, ponieważ wszystkie klasy wzięły udział w akcji EKOfeston, czyli ogólnopolskim festiwalu ekologii, który miał miejsce w Internecie. Uczniowie zostali pouczeni w jaki sposób należy segregować śmieci, poruszane były także tematy związane z zanieczyszczeniem planety, a w szczególności wód, do których co roku wrzucane są tony odpadów, a ofiarami tego niedbalstwa są najczęściej niewinne zwierzęta. Podczas tych zajęć przypomnieliśmy sobie także, w jaki sposób można ograniczyć zużywanie energii, jak również jakie korzyści przyniesie zmiana naszych nawyków, które bezpośrednio mogą przyczynić się do polepszenia jakości życia w naszym domu- na Ziemi.