Zakończyliśmy realizację rządowego projektu „Posiłek w szkole i w domu” w ramach którego , otrzymaliśmy dotację na łączną kwotę 42 450 zł ( 33 960zł ze Skarbu Państwa reprezentowanego przez Wojewodę Małopolskiego Łukasza Kmitę, 8 490 zł od Organu prowadzącego czyli  Gminy Brzeszcze). Za te pieniądze zakupiliśmy do kuchni: piec konwekcyjno- parowy, kuchnię gazową 6-palnikową, okap kuchenny, naświetlacz do jajek, baterię z prysznicem, stół centralny z półką , garnki, patelnie, noże, wagę oraz 10 litrowy warnik do wody. Dokonaliśmy także modernizacji  holu szkolnego zaadaptowanego na stołówkę. Pomieszczenie to zyskało nowe drzwi, stoły (4), i krzesła (24). Zakupiliśmy też wózek kelnerski, aby ułatwić paniom z obsługi dostarczanie  posiłków z parteru budynku na piętro oraz  talerze i sztućce.

 

Niestety w projekcie nie przewidzieliśmy faktu, że płytki w kuchni są w opłakanym stanie ( kilka braków i ledwie się trzymają na ścianie). Okazało się, że nasz pan konserwator p. Kazimierz Machajski ma odpowiedni sprzęt , umiejętności i chęci aby ten stan zmienić. Zakupiliśmy płytki i kleje z naszego budżetu, który przyznała nam Gmina i tylko część dofinansowaliśmy z pieniędzy, które zebrane zostały podczas Jasełek.

Nie wzięliśmy też pod uwagę, że montaż nowej kuchni, pieca baterii i okapu wiąże się przeróbkami w kuchni, a  w projekcie nie uwzględniliśmy funduszy na ich wykonanie. Dzięki zaangażowaniu rodziców: p. Krzysztofa Żmudy, Mariusza Rutkowskiego, Krzysztofa Kastelika  i przy wsparciu naszego konserwatora i p. Mieczysława Zająca udało się wszystko „dopiąć”, za co gorąco dziękujemy.

Nasza kuchnia i „jadalnia” bardzo się zmieniły tym bardziej, że realizacja projektu zbiegła się
z wymianą okien i malowaniem. Teraz przygotowywanie posiłków i ich spożywanie w szkole odbywa się w znacznie lepszych warunkach i mamy nadzieję , że wpływa to pozytywnie na pracę pań w kuchni i jest korzyścią dla uczniów, którzy korzystają ze smacznych i zdrowych posiłków.

Skip to content