W tym roku szkolnym w naszej szkole rozpoczęto realizację innowacji pedagogicznej pt. Spotkania
z Rummikub.
 Celem tej innowacji jest rozwijanie umiejętności matematycznych uczniów w szkole podstawowej za pomocą gry Rummikub, która angażuje w procesie nauki zastosowania liczb, strategicznego myślenia, uczenie operacji arytmetycznych, rozpoznawanie sekwencji i wzorców liczbowych. Innymi słowy gra ma na celu pomóc dzieciom lepiej zrozumieć dodawanie, odejmowanie, a także uczy rozpoznawania ciągów liczb i myślenia strategicznego.

Podczas lekcji matematyki  i dodatkowych spotkań uczniowie poznają  zasady tej gry i toczą  ze sobą pojedynki. Wykazują się logicznym myśleniem,  koncentracją uwagi i kreatywnością, której wymaga ta gra.

Zapraszam wszystkich chętnych uczniów na zajęcia, które odbywają się w poniedziałki i wtorki od 7:00 do 7:30.

Małgorzata Kasperek

 

 

.

Skip to content