21 września klasy 4, 5 i 6 wybrały się na wycieczkę do Krakowa.
Już sam fakt podróży pociągiem wzbudzał wśród uczniów ogromny zachwyt. Pierwszym punktem programu była gra terenowa „Krakowskim tropem obronności i osobliwości”, w trakcie której przewodnik opowiadał zgromadzonym w jaki sposób był wykorzystywany Barbakan, skąd pochodzą nazwy niektórych budynków, kiedy powstał Teatr im. Juliusza Słowackiego, czy jakie tajemnice skrywa  Kościół Świętego Krzyża.
Jednak prawdziwą wisienką na torcie okazały się być warsztaty edukacyjne na lotnisku w Balicach.
Centrum Edukacji Lotniczej wyposażone jest w elementy infrastruktury terminalowej, co pozwala na przybliżenie zwiedzającym tajemnic podróżowania od prześwietlania bagażu po zajęcie właściwego miejsca na pokładzie samolotu. W czasie tych zajęć uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo-przylotowa pasażera. Odwiedzili również wraz
z instruktorem taras widokowy.
Zmęczeni, ale szczęśliwi uczniowie z opiekunami wrócili późnym popołudniem pociągiem do Oświęcimia.
Ciekawe gdzie udamy się następnym razem? 

 

.

Skip to content