5 czerwca mieliśmy okazję być gośćmi Ośrodka Kultury w Brzeszczach, w ramach Kina Szkoły, bo tak w skrócie nazywany jest  Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej i Społecznej, to nagrodzony przez Państwowy Instytut Sztuki Filmowej program edukacji filmowej, skierowany do uczniów klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Taka edukacja filmowa ma na celu:

• rozwój kompetencji społecznych i medialnych
  • oddziaływanie profilaktyczne, wartościowanie postaw i zachowań wśród młodych ludzi poprzez kulturę filmową
  • daje nauczycielowi narzędzia do prowadzenia zajęć w postaci materiałów dydaktycznych i pressbooków
  • pozwala na ciekawe, szersze spojrzenie na problemy i relacje.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach przed seansem, podczas których zostali
w niezwykły sposób wprowadzeni w tematykę filmu, opowiadali o swoich przygodach,
a także marzeniach i  oczekiwaniach wobec tego, co wydarzy się w przyszłości. Następnie odpowiadali na pytania związane z regionami i krainami Polski.
Na końcu przyszła kolej na film, którego fabuła trzymała do końca w napięciu…