11 Listopada to jedno z najważniejszych świąt dla każdego Polaka, bowiem po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość.
Aby uczcić ten niezwykły dzień, organizowane są gminne obchody Święta Niepodległości.
Na tej uroczystości nie mogło również zabraknąć naszego Pocztu Sztandarowego. Przemarsz rozpoczęliśmy od zbiórki pod Urzędem Gminy, po godzinie ósmej udaliśmy się w kierunku kościoła p.w. świętego Ubrana, by tam wspólnie pomodlić się w intencji ukochanej Ojczyzny. Następnie pomaszerowaliśmy pod Pomnik „Ku Czci Poległych w walce z faszyzmem”, odśpiewaliśmy wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”, nastąpiło uroczyste przemówienie burmistrza Brzeszcz oraz innych przedstawicieli władzy, a także złożenie kwiatów pod pomnikiem.
W lekkiej zadumie rozeszliśmy się do domów, by tam, w gronie rodzinnym, celebrować ten wyjątkowy czas.

Skip to content