22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. To dzień który uświadamia nam w jakiej kondycji znajduje się nasza planeta, a jest niestety coraz gorzej….
Ważne jest, aby od najmłodszych lat pokazywać dzieciom, w jaki sposób dbać
o środowisko, dlatego począwszy od grup przedszkolnych, a skończywszy na najstarszej młodzieży szkolnej, wychowawcy przeprowadzili zajęcia, wykłady, pogadanki oraz wyświetlali filmy promujące właściwe zachowania wobec przyrody.
W salach lekcyjnych i na korytarzu pojawiły się plakaty, z których można było  dowiedzieć się w jaki sposób należy segregować śmieci, co należy robić, aby ochronić nasze lasy, wody, a także co najbardziej zanieczyszcza powietrze.
Należy wspomnieć, iż uczniom naszej szkoły od dawna wpajane są prawidłowe nawyki ekologiczne, gdyż na korytarzach znajdują się kosze do segregacji śmieci, w wyznaczonych miejscach można również zostawić zużyte baterie, czy zakrętki od butelek.
Ten piękny dzień zostanie również przez nas zapamiętany, dzięki klasom pierwszej i drugiej, które na terenie placu zabaw posadziły wspaniałe drzewko.
Niektórzy podjęli się nawet zobowiązania ekologicznego, w którym zadeklarowali  chęć życia w zgodzie z naturą, a jest to naprawdę proste, bo wystarczy zmienić częstą jazdę samochodem na rower i ograniczyć ilość reklamówek foliowych,
a świat stanie się piękniejszy 😊

Skip to content