25 marca społeczność szkolna i przedszkolna wybrała się do planetarium objazdowego.
Planetarium objazdowe  ma na celu przybliżenie zagadnień związanych z wszechświatem, kosmosem, planetami czy gwiazdami.
Seanse są odpowiednio dobrane do wieku uczestników i sądząc po minach oraz gorących dyskusjach, które toczyły się po wyjściu z wielkiego, dmuchanego namiotu, wydarzenie należało do bardzo udanych.
Trzeba przyznać, że ta konstrukcja robi ogromne wrażenie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, a wiedza i zaangażowanie prowadzących, potrafiły zachwycić niejednego laika.
Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie okazja do uczestniczenia w tego typu zajęciach, bo nie ma nic bardziej przyjemnego od przyswajania wiedzy w tak interesujący sposób.