Już tradycyjnie klasy IV, V i VI postanowiły wybrać się na wspólną wycieczkę. Tym razem udaliśmy się do Bielska-Białej. Celem naszej podróży była wizyta w Archiwum Państwowym, a także kawiarnia „Trzy Miotły”. Po Archiwum oprowadzał nas Pan Michał Jarnot, który w niezwykle przystępny i ciekawy sposób opowiedział nam o swojej pracy, pokazał nam także co można znaleźć w takim miejscu, a były to eksponaty najwyższej klasy: mapy, księgi, kroniki szkolne, pocztówki, plakaty, zeszyty, czasopisma zdjęcia. Okazało się, że znajdziemy tutaj także zaproszenia, a nawet ulotki reklamowe, kto wie ,może
i jakieś wytwory naszej pracy również znajdą miejsce w takim Archiwum?
Tata Hani swą opowieścią wprowadził nas w świat pełen magii i tajemnic, mogliśmy się poczuć, jakbyśmy przez chwilę przenieśli się w czasie, a możliwość dotknięcia tak cennych  przedmiotów tylko nas w tym myśleniu umacniało. W tym dniu dowiedzieliśmy się także, jak wyglądała kronika naszej szkoły, w jaki sposób dawniej funkcjonowała szkoła oraz jak kiedyś obchodzono szkolne uroczystości.
Bardzo dziękujemy za takie cenne lekcje!
Pozostając w nastoju pełnym nostalgii  udaliśmy się do kolejnego punktu wycieczki. W kawiarni tworzyliśmy różdżki oraz magiczne eliksiry, czas umilał nam wesoły błazen, można też było pograć
w planszówki i nie tylko..
Czas szybko płynie, po południu wróciliśmy autobusem do Zasola.

 

 

 

 

.

Skip to content