W środowy poranek 15 listopada klasy III i IV wraz z Księdzem Szymonem oraz wychowawczyniami, wybrały się na wycieczkę  do Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. W pozytywnych nastrojach udaliśmy się do tego niesamowitego muzeum, które łączy dwa światy, ten, który pamiętają jeszcze nasi dziadkowie i pradziadkowie oraz ten znany nam współczesny
z nowoczesną technologią wszechobecną w budynku. W tym dniu wszyscy byliśmy niezwykle skupieni, bo jakże może być inaczej, gdy naszym oczom ukazuje się postać tak niezwykłego człowieka. Karol Wojtyła jak my wszyscy miał rodzinę, ale na skutek choroby, w bardzo młodym wieku straciłł mamę,, a w późniejszych latach zmarł mu również brat i ojciec. Dowiedzieliśmy się także jak wyglądały losy Karola Wojtyły, co lubił robić, jakie miał zainteresowania oraz co skłoniło go do tego, by życie oddać Bogu.
O tym muzeum można by długo opowiadać, ale klimat, który tam panuje, jest nie do odtworzenia
i żadne słowa nie oddadzą tej magii odczuwalnej w każdym pomieszczeniu tego miejsca, a to co wydawało się być ulotną chwilą, zostało tak pięknie w nim zatrzymane…
Kto jeszcze tam nie był, powinien się tam wybrać.
My na zakończenie naszej podróży udaliśmy się na pyszne kremówki.

 

 

 

 

.

Skip to content