13 listopada w szkole odbyła się szkolna akademia   w celu uczczenia jednego
z najważniejszych świąt państwowych-  Narodowego Święta Niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe  w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada powstało w celu upamiętnienia odzyskania przez Polski niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Święto to zostało ustanowione dnia 23 kwietnie 1937 roku, potem zniesione przez ustawę Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku,
by w końcu w roku 1989 zostać przywróconym w okresie transformacji systemowej.
Nasza uroczystość została zainaugurowana przemówieniem Pani Dyrektor, następnie wprowadzono sztandar szkoły oraz odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. Potem nastąpił występ klasy IV, przygotowali oni niezwykle wzruszający spektakl, mówiący o tym jak trudna i ciężka jest historia naszego kraju. Na pochwałę zasługuje zaangażowanie uczniów, którzy musieli włożyć nie lada wysiłku w przygotowanie się do przeróżnych ról, a były to: postać dziadka
i wnuka, grupa żołnierzy, ojczyzna. Nie zabrakło recytacji utworów, a także wykonania pieśni patriotycznych.
W przepełnionych dumą sercami mogliśmy posłuchać wspaniałego wykonania piosenki, którą zaśpiewali pierwszoklasiści, a  także wzruszyć się pięknym wykonaniem krakowiaka. Wystrojeni w cudowne stroje przekazali to, co  w tym dniu najcenniejsze, szczerą i wielką radość, bowiem w taki właśnie sposób powinniśmy szanować każdy dzień w wolnej Polsce.

 

 

 

 

.

Skip to content