Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione w 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela.
Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.
W naszej szkole 13 października odbyła się akademia z okazji tego wyjątkowego dnia, którą przygotowały klasy 1-3. Piękne układy choreograficzne, muzyczna uczta i wzorcowa recytacja- tym wszystkim uraczyli nas nasi najmłodsi uczniowie. Nie zabrakło także życzeń od SU oraz wręczenia  samodzielnie przygotowanych przez nich upominków.
Na koniec Pani Dyrektor podziękowała zgromadzonym za przybycie, przygotowanie wspaniałych występów oraz złożyła życzenia Gronu Pedagogicznemu.