Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno ze świąt nietypowych, o których warto pamiętać i o których zaletach można by rozpisywać się godzinami. Celem wydarzenia jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki
w 2001 roku. Patronką święta jest Janina Porazińska, pisarka, która swą twórczość w szczególności poświęciła dzieciom, a jej data urodzin to 29 września.
Nasza szkoła także celebrowała ten wyjątkowy dzień.
Jak zwykle niezawodna w takich chwilach, okazała się być  uwielbiana przez wszystkie dzieci  Pani Basia Fender- szkolna bibliotekarka, która za pomocą słowa mówionego, mimiki i gestów przekazała treść lubianych przez najmłodszych utworów literackich.
Podczas lekcji języka polskiego czytaliśmy na głos lektury, które aktualnie omawiamy, a były to: „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Pinokio” oraz „Sposób na Alcybiadesa”. Klasa V i VI połączyły nawet siły
i wykonały swoistego rodzaju bitwę czytelniczą, cóż trzeba przyznać, że szala zwycięstwa przechyliła się w stronę najstarszej młodzieży szkolnej, ale zobaczymy, co będzie w przyszłym roku.
Klasa IV postanowiła przeczytać fragment książki „Zaopiekuj się mną” drugoklasistom, którzy surowi w swej ocenie, wyłonili najlepszego czytelnika, a nawet paru: Maja, Hania, Wojtek i Artur- to im przypadł ten zaszczytny tytuł.
To tylko początek naszych czytelniczych zmagań, przypominamy, że
w szkole prowadzony jest konkurs „Czytelnik Roku”. Zadaniem uczniów jest wypożyczenie i oczywiście przeczytanie jak największej liczby książek w ciągu roku, a następnie w paru zdaniach napisanie, dlaczego warto sięgnąć po przeczytaną lekturę. CZYTELNIK ROKU otrzyma nagrodę niespodziankę. Zapraszamy więc do zabawy!


 

 

.

Skip to content