„Książki to najlepsi Twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą,  a nauczą wiele”- tak pisał Jan Rak
i tymi słowami można by podsumować Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który świętowaliśmy
w naszej szkole. Ale zacznijmy od początku…
Podczas różnych zajęć lekcyjnych uczniowie dostali ciekawe zadania do wykonania, a było ich bardzo wiele: zakładki do książek, słowniki obrazkowe w języku angielskim, lapbooki do wybranych lektur, to tylko niektóre z nich. Zarówno młodsze i starsze klasy mogły wziąć udział w ankietach dotyczących ulubionej lektury szkolnej i tutaj faworytem wśród klas I-III okazał się „Anaruk- chłopiec z Grenlandii”, starszym uczniom przypadła do gustu „Akademia pana Kleksa”. Podczas przerw mieliśmy także okazję napisania skojarzeń związanych z książką i zalet, które daje nam czytanie, a jest ich naprawdę wiele: pobudzają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo, uczą zasad ortografii, ale przede wszystkim uspakajają i odprężają. Do naszej zabawy w skojarzenia przyłączyła się także nasza najstarsza grupa przedszkolna i trzeba przyznać, że rośnie nam prawdziwa konkurencja, ponieważ pomysłów im nie brakuje, a estetyki pisma może pozazdrościć niejeden dorosły. Oby tak dalej!
Na lekcjach języka polskiego uczniowie zapoznali się z historią święta, dowiedzieli się także, co to są prawa autorskie, nie zabrakło również konkursów z uwielbianymi przez uczniów cytatami lekturowymi 😊/,bo na powtórki nigdy nie ma złej pory./
I jeszcze na koniec „Książki to najlepsi Twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą,  a nauczą wiele”- tak pisał Jan Rak i z tymi słowami powinniśmy się bratać na co dzień.
Skip to content