Uczniowie klas IV, V, VIII przystąpili do ogólnopolskiej akcji „ZDROWOROSNA”  II edycja, organizowanej przez firmę produkującą nasiona, propagującą uprawy własnych warzyw i ziół bez wykorzystywania środków chemicznych. W darmowym pakiecie uczniowie otrzymali nasiona kopru ogrodowego, ziemię, pojemniki do uprawy oraz materiały edukacyjne.   Podopieczni  poznali  właściwości i znaczenie kopru oraz ciekawostki związane ze zdrowotnym działaniem tej rośliny. Podczas zajęć praktycznych uczniowie posiali nasiona kopru, tworząc klasowe zielone kąciki. Lekcje wzbudziły dużo pozytywnych emocji, poszerzyły wiedzę o uprawie roślin oraz zachęciły   młodzież do   zabawy w ogrodników.

Czekamy na wykiełkowanie naszych nasion, ich wzrost i możliwość  skonsumowania.