4 kwietnia gościliśmy w naszej szkole Młodzieżowy Parlament gminy Brzeszcze. To niecodzienne spotkanie uświetnił swą obecnością Burmistrz Brzeszcz Pan Radosław Szot, nie zabrakło także przedstawicieli Parlamentu Młodzieżowego wraz z opiekunami oraz naszej Pani Dyrektor Alicji Rochowiak-Zając.
Uroczystość rozpoczęła się występem, podczas którego zostały wyrecytowane wiersze, zatańczone dwa układy choreograficzne oraz  wystawiono świąteczne przedstawienie. Pamiętano o wesołych akcentach, ponieważ zgodnie z tradycją Lanego Poniedziałku, zebrani zostali symbolicznie pokropieni wodą.
Mogliśmy także pooglądać wykonaną przez uczennicę klasy V Amelkę Wójcik prezentację, podczas której przypomnieliśmy sobie o zwyczajach wielkanocnych.
Po występie i młodsi, i starsi mogli skosztować tradycyjnych świątecznych potraw, a gdy już nabrali sił, młodzież stanęła w szranki do zawodów, a następnie własnoręcznie wykonała piękną ozdobę.
Na koniec została przygotowana niezwykła niespodzianka- podchody, podczas których każdy odnalazł ukryty w szkole prezent.
W dobrym towarzystwie czas szybko mija– tą sentencją, jakże prawdziwą, należy podsumować ten piękny dzień. 

 

 

[/et_pb_column]
Skip to content