12 grudnia na pewno pozostanie na długo w pamięci przedstawicielom Młodzieżowego Parlamentu Gminy Brzeszcze, ponieważ właśnie w tym dniu, mieli oni zaszczyt gościć w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, a to wszystko dzięki zaproszeniu od Posła Krzysztofa Kozika. 
Uczniowie zwiedzili budynek Sejmu, a także wysłuchali wykładu o historii oraz współczesności polskiego parlamentaryzmu.
Wyjazd został zorganizowany przez Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Krzysztofa Kozika, radną Gminy Brzeszcze, Izabelę Miłkowską, która zaprosiła uczniów już w październiku, podczas I posiedzenia Parlamentu Młodzieżowego.
Podczas wyjazdu młodym parlamentarzystom z Brzeszcz towarzyszył Burmistrz Radosław Szot oraz Sekretarz Gminy Magdalena Maj.
Po powrocie uczniowie chętnie dzielili się wrażeniami oraz spostrzeżeniami z pobytu w stolicy.

Skip to content