17 października 2022r. Klasa pierwsza wraz z nauczycielem informatyki zaangażowała się w europejską akcję Code Week. Celem tego programu jest stopniowo przygotować i nauczyć w sposób przyjemny i ciekawy, poprzez zabawę w kodowanie, algorytmikę i programowanie, działania i myślenia proceduralnego tak ważnego obecnie już w życiu codziennym, jak i poruszania się w zmieniającej się rzeczywistości multimedialnej.

            Pierwszaki rozpoczęły swoją przygodę z Europejskim Tygodniem Kodowania, bawiąc się kodowaniem. Miały za zadanie ułożyć z kodów wylosowaną przez siebie nazwę zwierzątka oraz ułożenie według kodu jego postaci. Wszystko przebiegało w przyjemnej atmosferze, opowiadaniach o swoich ulubionych zwierzętach. Na zakończenie stworzyliśmy galerię swoich prac i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Skip to content