Laboratoria Przyszłości w naszej szkole – wrzesień pod znakiem robotów

 

Z początkiem września uczniowie naszej szkoły rozpoczęli przygodę z robotami Photon oraz zestawami Lego Education Spike Prime – zakupionymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Nauka poprzez zabawę! – tak można jednym zdaniem określić to, co działo się w poszczególnych klasach.

Uczniowie klasy pierwszej sprawdzili, czy Photon zna przepisy o ruchu drogowym, przetestowali jak radzi sobie na różnych matach, ale przede wszystkim z ogromnym zaangażowaniem analizowali inne aplikacje od PhotonDraw, po te bardziej skompliowane. Photon na stałe zagościł w ich sali lekcyjnej.

Uczniowie klasy drugiej otrzymali od Photona list, dzięki któremu poznali jego historię. Następnie rozpoczęli pracę z Photon Joystick, chcąc lepiej poznać świat technologii, a tym samym rozwijać pomysłowość i zdolności logicznego myślenia oraz podstawy programowania.

Zajęcia w obu klasach były bardzo interesujące, ponieważ nauka została połączona z kreatywną zabawą. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności
w różnych obszarach przez uczniów.

Z kolei uczniowie klas 3-8 mieli okazję wypróbować możliwości robotów podczas zajęć języka angielskiego i okazało się, że zarówno Photon, jak i roboty wybudowane z zestawów Lego świetnie znają angielski!

W październiku na pewno skorzystamy
ze sprzętu fotograficznego, bo czeka nas wiele szkolnych wydarzeń i uroczystości.

Skip to content