„Każdy koniec oznacza nowy początek”- to  motyw przewodni, który towarzyszył nam podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2021/2022.
W takim razie zacznijmy od początku..
Akademia rozpoczęła się przemówieniem Pani Dyrektor Alicji Rochowiak-Zając, następnie nastąpiło przekazanie sztandaru i odśpiewanie hymnu oraz wręczenie nagród uczniom wzorowym, wyróżnionym, aktywnie działającym w wolontariacie szkoły, laureatom konkurów, podziękowano również rodzicom za ich działalność na rzecz szkoły. Głos zabrała także Pani Sołtys Zofia Wójcik.
Po  części oficjalnej  rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie klas III, VII i VIII przypomnieli piosenką Marka Grechuty, iż cyt: „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”,
a przedstawiciele klasy trzeciej wraz z siódmą starali się umilić ten dzień tegorocznym absolwentom, czytając zabawne wiersze ułożone specjalnie na ich cześć. Żegnający się ze szkołą uczniowie zadeklamowali utwory zadedykowane nauczycielom, nie zabrakło również niespodzianki w postaci występu przygotowanego przez ósmoklasistów wraz z rodzicami. Całość dopełnił wspaniały pokaz recytatorski oraz muzyczny uczniów z klasy trzeciej, którzy przenieśli nas w wesoły, wakacyjny czas..
Należy dodać, iż jest to rok bardzo wyjątkowy, bowiem mury szkoły opuszcza po raz pierwszy klasa ósma. Mamy nadzieję, że szkoła nadal będzie prężnie działała, a uczniów przybywało.

Skip to content