Niedawno mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole wspaniałych nauczycieli z Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznego im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu. Panowie przedstawili klasie siódmej i ósmej ofertę popularnego „Chemika”. Podczas 45 minutowej prezentacji młodzież mogła zobaczyć jak wyposażone są sale lekcyjne m.in. chemiczna, komputerowa, czy jak wygląda sala gimnastyczna
i siłownia.
W szkole organizowane są różnego typu zajęcia oraz kursy
m. in. kurs samoobrony, po  którego ukończeniu uczniowie otrzymują certyfikat.
Mieliśmy również możliwość obejrzenia filmików
z prawdziwej musztry, bowiem w liceum funkcjonuje klasa mundurowa.
Wycieczki szkolne stanowią istotny element
w życiu każdego ucznia, ale chyba najbardziej wśród naszych siódmo i ósmoklasistów wzbudził podziw i zachwyt obóz przetrwania.
Uczniowie mieli możliwość zadania pytań Wiktorii z klasy mundurowej, która opowiedziała im jak wygląda jej dzień.
Widzieliśmy również bardzo ciężki trening, po którym jednak uśmiech nie schodził z twarzy kadetów.  
Należy wspomnieć, że szkoła wykształciła takie wybitne osobistości sportowe jak małżeństwo: Dorotę i Mariusza Siudków oraz wybitnego pływaka Pawła Korzeniowskiego -byli oni wielokrotnymi mistrzami Polski i nie tylko, uczestnikami olimpiad sportowych, których dokonania budzą podziw niejednego pokolenia.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany ofertą szkoły, to warto zajrzeć na jej stronę  www.pz2.edu.pl

Skip to content