26 listopada 2021 r. uczniowie klasy IV przybyli do szkoły ze swoimi „pupilami”, które zaprezentowali rówieśnikom oraz młodszym kolegom ze szkoły. Właściciele zwierząt dzielili się swoimi hodowlanymi doświadczeniami. Dowiedzieliśmy się, jak należy dbać o zwierzęta domowe, czym one się żywią, gdzie bytują w naturalnych warunkach i jakie mają przyzwyczajenia. W tym roku były z nami:  świnka morska długowłosa – Kućkuć, chomik dżungarski – Pudzian oraz królik minaturka – Kubuś Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania zaproszonych koleżanek i kolegów.

Pamiętajmy jednak, że zwierzę to nie zabawka! Właściciele zwierząt mają niełatwe zadanie. Muszą wykazywać się odpowiedzialnością, troskliwością i opiekuńczością.

Dziękujemy uczniom klasy IV oraz ich rodzinom za zaangażowanie w pokaz.

Skip to content