Dnia 4 października 2021 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Tydzień wcześniej uczniowie i ich rodzice otrzymali informację od koordynatora z prośbą o przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w dniach 27.09 – 30.09.2021.

W poniedziałek, 4 października, na jednej z lekcji sprawdzano znajomość tabliczki mnożenia we wszystkich klasach 4,7 i 8. Tym co zdali egzamin bezbłędnie zostały wręczone certyfikaty Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie, którzy nie zaliczyli egzaminu, mogli powtórzyć go po godzinie. Tabliczkę mnożenia utrwalano również podczas lekcji matematyki wykorzystując różne gry rebusy oraz stacje zadaniowe.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział.

M.K.

J.M.

Skip to content